PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

 logoepuap

Wyszukaj

godlo

Galeria

Dzieci z grupy Żabki były na wycieczce w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej MKiDN pt. "Akcja Abstrakcja!" Dowiedziały się jak wygląda abstrakcja figuratywna, geometryczna i ekspresyjna. Przedszkolaki podążając za wzorem Ryszarda Winiarskiego stworzyły zespołowe obrazy geometryczne przy użyciu kostki do gry planszowej. Każde dziecko utworzyło własną kompozycję pt. "Abstrakcja".  
   Spotkanie z Misiem Bazylim. Przygotowanie własnego Misia Słoneczka:        
Certyfikat                    
         
     
         
            
                        
Czy można zamknąć kogoś w bańce? Czy bańkę mydlaną można podpalić? Sprawdziliśmy to podczas pokazu baniek mydlanych w Domu Kultury FORMA                  
            #Rekord dla Niepodległej      
                           
         
           
                                                                                     
Starszaki zwiedzają szkołę.                        
Miło nam poinformować, iż w dniach 20-21 czerwca odbył sie w grupie III i IV pierwszy "Turniej Szachowy". Turniej przebiegał w sportowej atmosferze  , pierwsze prawdziwe emocje, pierwsze wygrane. Zwyciężcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy. 7 powodów, dlaczego gra w szachy jest genialna (zwłaszcza dla dzieci) : 1. Poprawiają zdolności intelektualne 2. Zwiększają IQ 3. Poprawiają umiejętności arytmetyczne 4. Wyostrzają zdolności językowe 5. Kształcą umiejętność krytycznego myślenia 6. Wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych 7. Mają walory terapeutyczne To nieprawda, że aby grać w szachy, trzeba posiadać specjalne umiejętności, z którymi można się co najwyżej urodzić. Dowiedziono bowiem, że są to zdolności nauczalne i każdy, bez wyjątku może po nie sięgnąć. Warto!        
Dziękujemy za udział w akcji Moje miasto bez elektrośmieci. Dzięki Państwa pomocy zebraliśmy 322kg elekroodpadów.              
                                                         
               
                
Dzieci z naszego Przedszkola włączając się do programu "Zielony rekord Polski 2018" zasadziły łącznie 120 kwiatów. Finał akcji odbył się 27 kwietnia. Uprzejmie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom za aktywność i zaangażowanie. Dziękujemy za wspólne ZAZIELENIANIE!              
                                   
                         
Pierwsza część warsztatów to próba odpowiedzi na pytania: Jakim sposobem dysponujący bardzo skromnymi możliwościami technicznymi malarze byli w stanie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki na sklepieniu jaskini znajdującym się wysoko nad ich głowami?   Jak i dlaczego tworzono je w ciemnościach, we wnętrzach jaskiń zamieszkałych przez ogromne niedźwiedzie?   Na te pytania odpowiadaliśmy   wspólnie, grając w grę planszową - angażującą wszystkich uczestników.   Druga część warsztatów poświęcona była zwierzętom epoki lodowcowej. Namalowane w jaskiniach zwierzęta ożyły w rękach dzieci jako kukiełki teatru cieni. Piękne rysunki plejstoceńskich myśliwych przybliżyły wygląd zwierząt charakterystycznych dla epoki lodowcowej. Cienie rzucone na ścianę ułatwiły wyobrażenie sobie, które zwierzę górowało wielkością nad pozostałymi.   W ostatniej części warsztatów dzieci otrzymały kamyki na ,których namalowały  swoje dowolne malunki używając pigmentów zbliżonych do używanych w jaskiniach. Po wyschnięciu kamyki zabrały do domu.                      
                   
                   
Jak działa projektor i co własciwie kryje się na kliszach? Dziękujemy Mamie Jasia za przypomnienie nam m.in. "Jasia i Małgosi", "Pali się , "Reksia" podczas seansu czytania bajek z projektora :)                  
...czyi jak nazywają sie bryły, oraz która z nich ma wiekszą objętość.                       
                       
18 grudnia 2017r. dzieci z grupy: "Pszczółki" oraz "Tropiciele" były na wycieczce/warsztatach pt. "Już blisko kolęda" w "Wymysłach pod Lasem".
15 grudnia dzieci poznały wybrane zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe różnych krajów. Spotkały się również ze Świętym Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Dziękując za prezenty przedszkolaki śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że wróci za rok.                
5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 85 ul. L. Narbutta 14 - Tropiciele uczestniczyły w Mikołajkach, które zostały przeprowadzone w nowej formule ze stacjami, przy których przedszkolaki miały do wykonania zadania sportowo rekreacyjne oraz logiczne.Dodatkowo do dyspozycji uczestników były najbardziej lubiane dmuchańce. Czas umilił występ iluzjonisty oraz nauka tańca. Podczas imprezy dzieci otrzymały prezenty od Świętego Mikołaja.                         
                                                         
Przygotowanie dzieci do wyjścia na pocztę: -napisanie listu do Mikołaja oraz narysowanie przez dzieci obrazków: „Co chciałbym dostać od Św. Mikołaja” ,-obserwowanie adresowania koperty,-naklejanie znaczków na kopercie6 grudnia dzieci z grupy IV wybrały się na pocztę aby wysłać list do Świętego Mikołaja Przebieg wycieczki:   -Pójście na pocztę, powitanie z pracownikami poczty.-Obserwacja pracy urzędników, pobranie numerka-Słuchanie opowiadania pracownika poczty o drodze listu od nadawcy do adresata.-Stemplowanie przez pracownika urzędu pocztowego listu do Św. Mikołaja.                      
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za udział w plastycznej zadawajce "Rodzinny Mikołaj".  "Mikołaje" prezentowały się pięknie, wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi.          
                   
Przedszkolaki poznały i obejrzały kolekcję rzeźby współczesnej w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, a później same wykonały rzeźby z gliny.  
                               
Dzieci z grupy IV uczestniczyły w warsztatach pt.:"PALEONTOLOGIA W MAŁYM PALCU"  Celem warsztatów było: -zainteresowanie dzieci paleontologią; -zaznajomienie z warunkami pracy paleontologów; -zapoznanie z różnymi typami skamieniałości i sposobem ich powstawania; -wzbogacenie wiedzy na temat prehistorycznych zwierząt (kręgowce i bezkręgowce); -poznanie miejsc polskich wykopalisk paleontologicznych; -nabycie praktycznej umiejętności rozpoznawania skamieniałości; -rozbudzenie w dzieciach ciekawości i pasji badawczej Podczas warsztatów dzieci obejrzały prezentację multimedialną opatrzoną licznymi ilustracjami , a także zobaczyły z bliska i  miały możliowść dotknięcia prawdziwych skamieniałości bezkręgowców.  Tropiciele wcieliły się również w rolę paleontologów i wzieły udział w mini wykopaliskach paleontologicznych, w celu znalezienia skamieniałości niektórych zwierząt, które widziały podczas prezentacji.​                           
Dziękujemy Tacie Jasia za pokazanie nam o budowy, sposobu strojenia oraz grania na gitarze akustycznej.             
Strona 1 z 2

Copyright © 2010 Przedszkole 191 w Warszawie. All Rights Reserved.

Dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg z Wrocławia oraz Oficynie Wydawniczej G&P z Poznania, za wyrażenie zgody na umieszczenie wizerunków postaci książek publikownych przez te Wydawnictwa na witrynie internetowej Przedszkola.

Projekt i wykonanie serwisu - Hugo IT serwis-informatyczny.pl - 2014