piątek, 16 kwiecień 2021 07:34

Żłobki i przedszkola otwarte dla wszystkich dzieci od 19 kwietnia

Rząd podjął decyzję ws. przedszkoli i żłobków. 
    

Od poniedziałku, 19 kwietnia, do żłobków i przedszkoli będą mogły wrócić wszystkie dzieci.

Dopuszczono również możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu, choć z pewnymi ograniczeniami. Pozostałe obostrzenia epidemiczne zostały utrzymane do 25 kwietnia.

Przypominamy zasady bezpieczeństwa: do wszystkich stołecznych przedszkoli i żłobków przychodzić mogą tylko osoby zdrowe, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych oraz pracownicy i dzieci, których domownicy nie są zakażeni lub nie przybywają na kwarantannie. Nadal obowiązują dotychczasowe procedury.

W Dzienniku Ustaw w dniu 15-04-2021 r. pod poz. 701 opublikowano rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/701