piątek, 26 marzec 2021 13:34

zamknięte przedszkola

 

Rząd podjął decyzję ws. przedszkoli i żłobków. Te placówki zostaną zamknięte od 27 marca do 16 kwietnia.

 

Wyjątek ma być dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych. Rodzice będą mogli nadal korzystać z zasiłku opiekuńczego. Szczegóły znajdują się w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 26 marca 2021 r.

w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Poniżej link do strony Serwisu RP - aktualne zalecenia:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa  

W Dzienniku Ustaw w dniu 08-04-2021 r. pod poz. 651 opublikowano Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/651