PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

PRZEDSZKOLE NR 191 W WARSZAWIE

im. Marii Kownackiej

 logoepuap

Wyszukaj

godlo

Spektakl baletowy

W dniu 28 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy spektakl pt.: „Bajkowy świat tańca” -

 

...to projekt artystyczno-edukacyjny Stowarzyszenia Strefa Otwarta i Warszawskiego Teatru Tańca (www.wtt.waw.pl). W pierwszej czꙶci dzieci obejrzały historię™ „Brzydkiego Kaczątka” J. Ch. Andersena. Profesjonalna tancerka klasyczna, poprzez etiudę taneczną przedstawała dzieciom perypetie i przemianę™ kaczątka w ł‚abę™dzia. W tle pojawiały się™ kolorowe ilustracje multimedialne, które były uzupeł‚nieniem sł‚owa i ruchu oraz wprowadzająca w baletowy nastrój muzyka™ klasyczna.

Druga, edukacyjna czꙶć‡, to opowieść o specyfice zawodu tancerza klasycznego. Dzieci poznały pointy, baletki, paczkę™ baletowę… i inne charakterystyczne elementy kostiumu baletowego. Każde dziecko mogł‚o przez chwilę™ poczuć‡ się™ jak tancerka lub tancerz – a to za sprawę… krótkiej lekcji, w trakcie której mogł‚y nauczyć‡ się™ kilku podstawowych elementów i pozycji tańca klasycznego.

 

Copyright © 2010 Przedszkole 191 w Warszawie. All Rights Reserved.

Dziękujemy Wydawnictwu Siedmioróg z Wrocławia oraz Oficynie Wydawniczej G&P z Poznania, za wyrażenie zgody na umieszczenie wizerunków postaci książek publikownych przez te Wydawnictwa na witrynie internetowej Przedszkola.

Projekt i wykonanie serwisu - Hugo IT serwis-informatyczny.pl - 2014